“24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNܔNÜ
HALEN ÖĞRETİM VEREN VE EMEKLİ OLAN
ÖĞRETMENLERİMİZ İLE KUTLADIK.

24 Kasım 2011 Perşembe günü okulumuz Kabataş Erkek Lisesi’nde halen çalışmakta olan 69 öğretmenimiz ve emekli olarak o gün için özel davet edilerek gelebilen 39 öğretmenimiz ile birlikte “ÖĞRETMENLER GÜNܔnü kutladık.
Kabataşlılar Derneği olarak öğretmenlerimiz için aldığımız hediyeler ve çiçeklerimizle birlikte sabah 09.30’da Öğretmenler Odası’nın kapısındaydık. Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Nabi Cücük ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Aytekin, Yıldız Akarsu, Cevat Ongun olarak önce müdürümüz Uğur Açıkgöz’ü makamında tebrik ettikten sonra öğretmenler odasına geçtik.
Derslerinden çıktıkça gelen öğretmenlerimiz ve o gün için davet edilen emekli öğretmenlerimizi tebrik ederek bizden yaşlı olanların da ellerinden öptük. Derneğimizin hediyelerini vererek anı fotoğrafları çektirdikten sonra Hamdi Saver Salonu’nda yapılacak törene geçtik.
Müdürümüz Uğur Açıkgöz’ün “Ben bugün müdür olarak değil bir öğretmen olarak aranızdayım, bir öğretmen olduğum için çok mutluyum, iyi ki öğretmen olmuşum” şeklindeki konuşmasını bu yıl emekli olan Fizik Öğretmenimiz Cumhur Işın ve çalışan öğretmenler adına rehber öğretmenimiz Nuray Tanyılmaz’ın konuşmaları takip etti. Öğrenci kardeşlerimiz de günün anlamına uygun şiirler okudular ve Çalıkuşu romanındaki bir okul sahnesini başarı ile sergilediler.
Program müzik öğretmenlerimiz IşılarTangut ve Yılmaz Atalay’ın yönetimindeki okul korosunun konseri ile son buldu.
Tören sonrası bütün öğretmenlerimiz ile birlikte yemekhanede yemek yedikten sonra da üst katta okul aile birliğinin verdiği kokteyle katıldık. Okul Aile Birliği’nin de öğretmenlerimize dağıttığı hediyeler ve çekilen anı fotoğrafları sonrasında öğretmenlerimiz yorgun ama mutlu olarak ayrıldılar. Tabii senede bir gün dahi olsa öğrencileri ve öğretmen arkadaşları ile birlikte olan emekli öğretmenlerimiz de hem sevinçli hem de hüzünlüydüler.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...