“CUMHURİYET VE ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILAR“
KONSERİNDE ŞARKILARIN YANISIRA
DANSLAR VE MARŞLAR KATILIMCILARI ÇOŞTURDU

24 Aralık 2011 Cumartesi akşamı Akatlar Kültür Merkezi’nde Kabataşlılar Derneği ile Çorlu Müzik Derneği’nin birlikte yaptıkları “Cumhuriyet ve Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konserini büyük bir coşkuyla izledik.
Her sene yapılan ve gelenek haline gelen Cumhuriyet Balosu’nun bu sene Van Deprem Felaketi ve 24 askerimizin şehit olmaları üzerine iptal edilmesi hem saygı yaratmış, hem de içimizde bir de kutlayamamanın verdiği bir sızı uyandırmıştı. Kabataşlılar Derneği ile Çorlu Müzik Derneği, Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla Akatlar Kültür Merkezi’nde müşterek bir konser düzenleyerek Kabataşlılar ve Dostları’na “Cumhuriyet ve Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” ile coşkulu bir gece yaşattılar.
Konser in yapılacağı saatlerde havanın soğuk ve karlı olmasına rağmen salon dolmuştu. “Hoş geldiniz” kokteyli ile katılımcılar havanın soğuğunu unutmuş, başlayan konser ile de içlerini ısıtmışlardı. Konser Çorlu Müzik Derneği başkanı Hasan Kaya’nın Nazım Hikmet’ten okuduğu bir dörtlük sonrası Atamız ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı. Kabataşlılar Derneği Başkanı Nabi Cücük’ün Çorlu Müzik Derneği Başkanı Hasan Kaya, koro şefi Gülden Kaya ve sazların şefi Tanju Erol’a teşekkür plaketi vermesi sonrasında toplam 24 şarkıdan oluşan ve 2 saat süren konser başlamış oldu. Konserde Türk Sanat Müziği şarkıları ve türkülerin yanı sıra Atamızın sevdiği tangolar ile marşlar da yer aldı. Çorlu Müzik Derneği’nden bir çift tango eşliğinde dans ederken Ankara Zeybeği’nde de Dernek Başkanımız Nabi Cücük ile Başkan Yardımcımız Ahmet Aytekin hocamız sahnede coşkuyla zeybek oynadılar.
Konser hep bir ağızdan söylenen ve katılımcıların da ellerinde bayraklar ile eşlik ettikleri 10. Yıl Marşı ile alkışlar arasında sona erdi Konsere katılanlar sanatçılar ile çektirdikleri anı fotoğrafları sonrasında mutlu bir şekilde ayrıldılar.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...