“KABATAŞLILARA GÖRE 2011’İN EN İYİLERİ” VE “KABATAŞLILAR DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU ONUR ÖDÜLLERİ” TÖRENİ 18 OCAK 2012’DE YAPILDI

Kabataşlılar Derneği tarafından 9 yıldır düzenlenen “Yönetim Kurulu Onur Ödülleri” ile “Kabataşlılara Göre Yılın En İyileri” töreni bu sene 18 Ocak 2012 Çarşamba günü okulumuz Hamdi Saver salonunda yapıldı.
Aralık ayı içinde okulda dağıtılan formları dolduran öğrenci ve öğretmenlerimizin katıldıkları ankete mezunlarımız da web sitesinde yayınlanan formu doldurarak iştirak etmişlerdi. Yönetim Kurulu Onur Ödülleri ise Kabataş’ta okuyan ve mesleklerinde idol olmuş ağabeylerimiz adına verilmekte olup her yıl olduğu gibi teklif edilen kişilerin uzun süreli incelenmesi sonucu yapılan oylama ile kararlaştırılmıştı.
15 günden fazla süren kazananları bilgilendirme, davet ve yapılan hazırlıklar sonrasında 18 Ocak Çarşamba günü saat 13.00’te tören başladı. Tören öncesi bizi üzen bir olay; okul müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz’ün ablasının vefatı ve aynı saatlerde cenaze töreni olması sebebiyle aramızda olamayacağıydı…
Yine son günlerde her yerde ve sık sık görülen grip salgını nedeniyle ödül alacak birçok katılımcının hastalanarak gelememeleri de biz üzdü.
Törenin sunuculuğunu okulumuz 1982 mezunu ve eski radyocu “Şekeroğlan” yapıyordu. Şehitlerimiz ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Rauf Denktaş ile Lefter adına yapılan saygı duruşu sonrasında okunan İstiklal Marşı ile tören başladı. Hamdi Saver Salonu ödül alacaklar ve yakınları, Kabataşlı mezunlar, öğretmen ve öğrenciler ile basın mensupları tarafından doldurulmuştu.
İlk ödül olan “Ahmet Taner Kışlalı Aydın Adam Onur Ödülü” için bir süre önce kaybettiğimiz Anayasa Hukuku Profesörü ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Server Tanilli seçilmişti. Ödülü verecek olan Ahmet Taner Kışlalı’nın eşi Nilüfer Kışlalı hasta olduğundan gelemediği için ödül Ali Kırca tarafından Tanilli’nin yeğeni Zeynep Peker’e verildi.
Yine adına “Spor Adamı Onur Ödülü” verilecek ağabeyimiz Süleyman Seba hastalanarak katılamadığından kendi seçtiği gazeteci Necmi Tanyolaç, hakem Doğan Babacan ve eski BJK’li futbolcu Ali İhsan Karayiğit’e ödülleri Şansal Büyüka tarafından verildi. Doğan Babacan’ın ödülünü yeğeni aldı, Ali İhsan Karayiğit engelli olduğundan salona sandalye üstünde getirilmişti ve ödülü de oturduğu yere gidilerek verilebildi.
“Adnan Kahveci Devlet Adamı Onur Ödülü”nü kazanan Kürşad Tüzmen, “Ömer Kavur Sinema Onur Ödülü”nü kazanan Tarık Akan ve Filiz Akın, “Feridun Karakaya Tiyatro Onur Ödülü”nü kazanan Genco Erkal da rahatsızlanarak gelememişlerdi.
“Nehar Tüblek Karikatür Onur Ödülü” nü okulumuz 1948 mezunu ağabeyimiz Erdoğan Bozok kazanmıştı. Ödülü Nehar Tüblek’in yeğeni ve derneğimiz üyesi Nejat Gözen tarafından verildi.
Ahmet Ümit, “Behçet Necatigil Edebiyat Onur Ödülü”nü kazanmış ve bir gün önce törene katılacağını bildirmiş olmasına rağmen ertesi gün yüksek ateşli olarak hastalandığı için katılamadı.
“Cahit Kocaömer Kabataş’a Hizmet Onur Ödülü”ise Kabataş mezunu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e okulumuza yaptığı yardım, hizmet ve sponsorluklar sebebiyle Cahit Kocaömer ağabeyimiz tarafından verildi. Sn. Şükrü Genç bu onurlu ödülü almaya özel kalemi, asistanı, basın ve hukuk danışmanları ile korumalarının olduğu kalabalık bir grupla birlikte gelmişti.
Sıra “Kabataşlıların Seçtikleri 2011’in En İyileri”ne geldiğinde maalesef “En İyi Gazete” seçilen Hürriyet’in yetkilileri söz vermelerine rağmen törende yoktular. “En İyi Köşe Yazarı” seçilen Yılmaz Özdil ise bir yakınının cenazesi sebebiyle katılamamış, ama Kabataşlı öğrenciler ile bir sohbet için geleceğine söz vermişti.
Ali Kırca tam 9 yıldır “En İyi Haber Sunucusu” seçilirken “Show Tv Ana Haber Programı da “En İyi Haber Programı” seçildi ve ödülleri Yönetim Kurulu Başkanımız Nabi Cücük tarafından verildi. Ali Kırca “En İyi Program” ödülünü bir süredir geçirdiği kaza sebebiyle evinde yatmakta olan haber prodüktörü arkadaşına göndereceğini açıkladı.
“En İyi Sabah Haberleri Sunucusu” Fox TV’den Fatih Portakal, “En İyi Sabah Haberleri” ödülünü ise Fox Tv aldı.
Sırasıyla “En İyi Müzik Kanalı” ödülünü “NumberOne” adına Emrah Şengün, “En İyi Spor Programı “ ödülünü “Maraton” adına Şansal Büyüka, “En İyi Belgesel” olarak National Georaphic adına ödülünü Salih Doğan aldılar. “En İyi Reklam” olarak seçilen Biscolata reklamını yapan reklam şirketinin çalışanları Didem Ergülü ile Hayat Toraman ödül almaya gelirken Kabataşlılara da yanlarında Biscolata getirmişlerdi. Bu ürünleri yatılı okuyan kardeşlerimizin yatakhanelerine gönderdik.
Acun Ilıcalı yurt dışında olduğu için “O Ses Türkiye “ yarışmasının ödülünü aynı kanalda görev yapan Ali Kırca aldı. Fenomen Radyo’nun ödülünü Ethem Kıyan, Elif Şafak’ın ödülünü yurt dışında olduğu için editörü Işıl Özgüner aldı.
“En İyi Tiyatro Eseri “ olarak Sadri Alışık Tiyatrosu’nun oynadığı Keşanlı Ali Destanı seçilmişti. Ödülünü oyunda rol alan sanatçı Tuba Ünsal, Kerem Alışık’ın oğlu Sadri Alışık ve Uğurcan Korkmaz birlikte yönetim kurulu üyemiz Yıldız Akarsu’dan aldılar.
“En İyi Film” seçilen “Dedemin İnsanları” filminin ve “En İyi Film Sanatçısı” ödülünü kazanan Çetin Tekindor’un ödüllerini “D Prodüksiyon” şirketi adına Necla Acar aldı.
“En iyi Karikatürist” seçilen Erdil Yaşaroğlu tören sona ererken son dakikada yetişerek ödülünü Nabi Cücük’ün elinden aldı.
“En İyi Fotoğraf Sanatçısı “ ödülünü alan Mehmet Turgut sunucu Şekeroğlan’ın isteği üzerine cep telefonu kamerası ile resmini çekti. Son olarak da “En İyi Müze” ödülünü Panorama 1453 müzesi müdürü İbrahim Yüksek aldı.
“En İyi Sosyal Paylaşım Sitesi” ödülünü Facebook kazanmıştı. Türkiye’de temsilciliği olmadığı için tabii olarak ödülünü almaya gelen de yoktu. Ama bir Kabataşlı öğrenci kardeşimizin sahneye çıktığını ve hastalıktan gelemeyenlerin çoğunluk olmasından faydalanarak şu espiriyi yaptığını gördük: “Dün gece Facebook kurucusu Mark Zuckerberg beni aradı ve hastalandığı için gelemeyeceğini söyledi, ödülünü
benim almamı söyledi.” Bu uyanık(!) kardeşimiz katılımcıların kahkahaları arasında ödülü aldı ve arkasına bakmadan salondan ayrıldı…
Dokuzuncu defa yapılan “Yılın En İyileri” töreni ödül alanların sahnede toplu olarak ve sonra da bahçede Kabataşlılar ile birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafları sonrasında sona erdi.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...