KABATAŞLILAR DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Kabataşlılar Derneği 12.Olağan Genel Kurul’u, 22.01.2012 tarihinde aranan çoğunluk sağlanamadığı için, 29.01.2012 tarihinde çoğunluk aranmaksızın, Kabataş Erkek Lisesi Hamdi Saver Salonu’nda toplandı.
219 üyenin katıldığı ve 155’inin oy verdiği Olağan Genel Kurul’a iki ayrı liste ile girildi. Coşkulu geçen kurulda, yapılan gizli oylama sonucunda, aralarında Hasan Anıl Cansızoğlu’nun da bulunduğu listedeki adaylar 155’er oy alarak seçimi kazandılar.
Genel Kurul Divanı’nın teşekkülü için, Sn. Nusret Selen tarafından verilen önergenin kabulü ile Uğur Poyraz başkan olarak, Ümit Pınaroba ikinci başkan olarak, Nejat Gözen ve Pınar Tuba Biçmen de Sekreter olarak seçilerek divanı oluşturdular.
Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş Kabataşlılar için yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’ndan sonra, gündem maddeleri okundu ve oybirliği ile kabul edildi.
Aramızda olan Milletvekili Sn.Kadir Gökmen Öğüt, aramıza katılamayan eski Bakan’larımızdan ve eski Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Nurettin Ok ve Sn.Ruhi Özcan’ın tebrik, temenni ve başarı dileyen telgrafları alkışlarla karşılandı.
Daha sonra söz alan ve görevini devredecek olan Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Nabi Cücük, son dönemi ile ilgili Faaliyet Raporu’nu okurken yaşadığı duygulu anlarda gözyaşlarını tutamadı.
Okunan yasal raporların oya sunulmasından sonra Dernek Yönetim Kurulu faaliyetleri, gelir ve harcamaları oybirliği ile ibra edildi.
Sn.Ahmet Uluğ Uzun, Sn.Kemal Özyurt, Sn.Serdar Savaş ve Sn.Kadir Gökmen Öğüt; gündem ve gündem dışı konuşmak için söz aldılar. Sn.Ahmet Uluğ Uzun; İngiltere Kraliçesi’nin Kabataş Erkek Lisesi’ne gelişi hakkında, S.Kemal Özyurt Dernek üye sayısı hakkında, Sn. Serdar Savaş Kabataş Erkek Lisesi gelenekleri ve Kabataşlılık hakkında, Sn. Kadir Gökmen Öğüt de TBMM’ndeki Kabataşlılar ve Kabataş anıları hakkında konuştular. Daha sonra söz alan Kabataş Erkek Liseasi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Naci Karaağaç yaptığı kısa konuşma ile Kraliçe’nin gittiği ülkelerde okulları ziyaret ettiğini belirtti.
Tahmini Bütçe, sunumu ve oylanmasından sonra kabul edildi. Üye aidatları yıllık 72.-TL olarak belirlenmiş oldu.
Görevi bırakacak Yönetim Kurulu adayları kürsüye davet edilerek kendilerine teşekkür edildi. Daha sonra kürsüye gelen Sn. Uluğ Uzun ve Hasan Anıl Cansızoğlu bulundukları listelerdeki adayları tanıttılar ve yaptıkları kısa konuşmalarda seçildiklerinde gerçekleştirmeye çalışacakları projelerini anlattılar.
Oylamaya geçilmesinden hemen önce söz alan Sn.Uluğ Uzun, yaptığı kısa konuşmada, yönetim listesi oluşturamadıklarını, başarısız olduklarını, hatanın kendilerinde olduğunu ve bir farkındalık yaratarak, arkadaşlarıyla karar alıp bu seçimden çekildiklerini ifade etti.
Daha sonra yapılan gizi oy, açık tasnif ve açık sayım ile, Genel Kurul seçimlerine 219 üyenin katıldığı, Sn.A. Uluğ Uzun’un da bulunduğu listenin oy alamadığı, Sn. Hasan Anıl Cansızoğlu’nun bulunduğu listenin ise 155 oy aldığı görüldü.
Coşkulu ve heyecanlı başlayan bir Genel Kurul, Kabataşlılar’a yakışan bir olgunlukta son buldu.

KAZANAN LİSTE ADAYLARI

Açıklanan sonuçlara göre ,

Yönetim Kurulu Asil Üye adaylarından
Oktay VELİOĞLU, Tahsin YILMAZ, Tanol TÜRKOĞLU, Ali POLAT, Bektaş DÜŞMEZ, Hüseyin Kubilay SALİHVATANDAŞ, Suat NAZAROĞLU, Andaç TULGARLAR, Hasan Anıl CANSIZOĞLU, Aydın UZ ve Pınar KIRAN,
Yönetim Kurulu Yedek Üye adaylarından
Serkan ERSÖZ, Özgür ZÜLFİKAROĞLU, Özgür ARTUNAY, Arda TUNCA ve Merve ÇELİK,
Denetleme Kurulu Asil Üye adaylarından
İsmail ÖZSÜRÜCÜ, Mehmet Ferruh ÖZGÜÇ, Cihat TAŞKÖY, Murat AVCI ve Emra ACAR,
Denetleme Kurulu Yedek Üye adaylarından
Yıldız AKARSU, Sercan DUYGAN ve Elif FINDIKOĞLU,
Disiplin Kurulu Asil Üye adaylarından
Erdal DUMANLI, Naci KARAAĞAÇ, Taner KIRAL, İlhan ORHUN ve Nusret SELEN,
Disiplin Kurulu Yedek Üye adaylarından
Nabi CÜCÜK, Ahmet AYTEKİN ve Cevat ONGUN

2012-2014 dönemi Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu’nu oluşturdular.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...