1988 YILI MEZUNLARIMIZIN ORGANİZASYONU
ŞUBAT AYI “DOSTLAR KAHVESİ” RENKLİ GEÇTİ

Dokuz yıldan beri her ayın son Pazar günü yapılmakta olan açık büfe kahvaltımız “Dostlar Kahvesi”, Şubat ayının son Pazar günü de 1988 yılı mezunlarımızın organizasyonu ile yapıldı. 350 kişilik bir katılım rekoru kırılırken Kabataşlılar birbiriyle güzel vakit geçirdiler.
Kabataşlılar Ailesi’nde her zaman birliğin sembolü olan 1988 yılı mezunlarımız (ki biz onlara kısaca 88’liler diyoruz) Şubat ayı Dostlar Kahvesi’nin organizasyonuna talip oldular ve günlerce bütün iletişim kanallarını kullanarak Kabataş Erkek Lisesi mezunu ağabey ve kardeşlerini davet ettiler.
26 Şubat Pazar günü sabah erken saatlerden itibaren aralarında iş bölümü yapan ve “Gerçek Kabataşlılık Ruhu”nu da gösteren 88’liler kantinimizin mutfağını 1001 çeşit yiyecek ile doldurmuşlardı. Getirdikleri çörek, börek, poğaça, peynir, salam, sucuk, sosis gibi yiyecekleri tepsi ve tabaklara hamaratça yerleştiren 88’liler saat 11.00’e geldiğinde yemekhanedeki açık büfeyi de donatmışlardı.
1955 mezunundan 2010 mezununa kadar her dönemden Kabataş Erkek Lisesi mezunlarının katıldığı kahvaltıda yatılı okuyan ve Pazar günleri evlerine gidemeyen öğrenci kardeşlerimiz de bizimle birlikte oldular.
Tam bir saat boyunca açık büfe önündeki sıranın sona ermediği kahvaltıda Kabataşlılar yediler, içtiler, birbirleriyle sohbet ederek yanlarındaki eşleri ve çocukları ile birlikte güzel vakit geçirdiler.
2003 mezunumuz Enver Yanık kardeşimizin de gitarıyla katılarak müzik yaptığı, şarkılar söylediği kahvaltıda havanın da çok güzel olmasından faydalanan katılımcılar kantin önünde açık havaya çıkarak güzel saatler geçirdiler.
Ali Polat ile Vedat Aşkın’ın çektikleri fotoğraflar ile güzel bir anı haline gelen “Dostlar Kahvesi”nin bu ayki organizatörleri Bektaş Düşmez, Ali Polat, Özgür Artunay, Bülent Satıcı, Fatih Hacıevliyagil, Okan Yıldırım, Soner Caner, Aydın Sarıca, Engin Şengür, Batuhan Koçak, Mehmet Mahanoğlu, Arda Tunca, Somer Aksoy, kısacası 88’liler bize “KABATAŞLILIK RUHU”nu göstermede bir örnek oldular.
Kabataşlılar Derneği Sosyal Komitesi yaptığı açıklamada bundan sonra talep eden dönemlerin de isterlerse “Dostlar Kahvesi”ne ev sahipliği yapabileceklerini açıkladılar.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...