17. NEHAR TÜBLEK KARİKATÜR YARIŞMASI
ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU…

Beşiktaş Belediyesi organizasyonu ve Karikatürcüler Derneği’nin katkılarıyla her yıl yapılan ”Nehar Tüblek Karikatür Yarışması”nın 17. ödül töreni, 6 Mart Salı akşamı Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Kokteyli takiben saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Kabataş Erkek Lisesi’nden ağabeyimiz karikatürist Nehar Tüblek anıldı ve dereceye giren karikatürcülere ödülleri verildi.
Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Başkan Vekili Kemal Çiloğlu, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Özçolak, Karikatürcüler Derneği Sekreteri Aziz Yavuzdoğan, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Naci Karaağaç, Kabataşlılar Derneği Sekreteri Pınar Kıran, Karikatürcüler Derneği üyeleri, Erdoğan Bozok, Akdağ Saydut, dernek üyesi karikatüristler, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, mütevellileri ve Kabataşlılar Derneği üyeleri, Kabataşlılar, Nehar Tüblek aile fertleri ve çok sayıda davetlinin katıldığu törenin açılış konuşmasını Aziz Yavuzdoğan yaptı.
Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal yaptığı konuşmada Nehar Tüblek ile olan dostluğuna değindi ve Kabataş’ımızdan Ağabeyimiz Süleyman Seba ve Nehar Tüblek müşterek anısını paylaştı. Yarışmanın tarihçesini anlatan Sn.Ünal, amacının Uluslararası bir yarışma olduğunu belirtti. Yine bu konuşmadan öğrendik ki, Beşiktaş sokaklarında yakında, oralarda yaşamış sanatçıların rölyefleri yer alacak.
Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Özçolak ise amatör bir karikatürist olduğunu ve desteklerini iletti.
Aile adına konuşan Burcu Vardal ise yaptığı duygulu konuşmada Nehar Tüblek anılarını paylaştı.
15 Yaş Altı kategorisinde ödül kazananlara ödüllerin takdimi ile başlayan ödül dağıtım töreninde, 17. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması'nın üçüncülüğünü elde eden Mehmet Selçuk'a ödülünü İlçe Eğitim Müdürü Necati Özçolak, ikincilik ödülünü Kürşat Zaman'a Belediye Başkanı İsmail Ünal, birincilik ödülünü ise Burak Ergin'e, jüri üyelerinden Ahmet Öztürklevent takdim ettiler...
Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Özel Ödülü, Özcan Çalışkan’a Vakıf Başkanı Prof.Dr.Naci Karaağaç tarafından verildi.
Beşiktaş Belediyesi Özel Ödülü'nü Cemalettin GÜZELOĞLU, Beşiktaş Belediyesi başkanvekili Kemal Çiloğlu'nun elinden aldı.
Yarışmada mansiyon ödülü kazanan karikatürcülerden Selim Tanrıseven'e ödülünü Erdoğan Bozok, Asuman Küçükkantarcılar'a Beşiktaş Spor Kulübü eski divan başkanlarından Yılmaz Soysal, Sait Munzur'a ise Akdağ Saydut takdim ettiler...

ÖDÜL KAZANANLAR VE ÖDÜL VERENLER
Ödül dağılımı 15 yaş altı ile başladı. Bu kategoride ödül kazanan Zeynep NAZ, Gülçin ÇALIŞKAN ve Çağla GAYRETLİ'ye ödüllerini karikatürcü Raşit Yakalı takdim etti... 15-18 Yaş grubunda ödül kazanan Kaan KUŞÇU, Nihat Engin ÖZYILMAZ ve Özgür AYGÜN ise ödüllerini karikatürcü Kamil Yavuz'un elinden aldılar...
Nehar Tüblek Ailesi Adına Özel Ödülü'nün sahibi Halit Kurtulmuş AYTOSLU törene katılamadığından, yerine Raşit Yakalı aldı.
Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü kazanan Engin SELÇUK da törene katılamayanlar arasındaydı. Onun yerine ödülünü Raşit Yakalı'ya karikatürcü Tonguç Yaşar takdim etti.
Beşiktaş Jimnastik Kulübü Özel Ödülü'nü kazanan Faruk KARAÇAY'a ödülünü Bülent Songur takdim etti.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü sahibi Musa GÜMÜŞ ödülünü TGC Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Atay'ın elinden aldı.
Dünya Yayıncılık Özel Ödülü kazanan Sadık PALA törene katılamadığından ödülünü karikatürcü Mehmet Selçuk, Dünya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ömer Türkdönmez'in elinden aldı...
Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Özel Ödülü'nü Özcan ÇALIŞKAN'a, Prof. Naci Karaağaç takdim etti.
Beşiktaş Belediyesi Özel Ödülü'nü Cemalettin GÜZELOĞLU, Beşiktaş Belediyesi başkanvekili Kemal Çiloğlu'nun elinden aldı.
Yarışmada mansiyon ödülü kazanan karikatürcülerden Selim Tanrıseven'e ödülünü Erdoğan Bozok, Asuman Küçükkantarcılar'a Beşiktaş Spor Kulübü eski divan başkanlarından Yılmaz Soysal, Sait Munzur'a ise Akdağ Saydut takdim ettiler...
17. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması'nın üçüncülüğünü elde eden Mehmet Selçuk'a ödülünü İlçe Eğitim Müdürü Necati Özçolak, ikincilik ödülünü Kürşat Zaman'a Belediye Başkanı İsmail Ünal, birincilik ödülünü ise Burak Ergin'e, jüri üyelerinden Ahmet Öztürklevent takdim ettiler...  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...