“EN İYİ BUDDY HİKÂYELERİ 2012” 1. VE 2. LİK ÖDÜLLERİNİ
KABATAŞLI BUDDY’LER KAZANDI

En İyi Buddy Ödülleri 2012 - Best Buddies ayı Mart etkinlikleri kapsamında Babylon'da düzenlenen Social Inclusion Band Konseri öncesinde sahiplerini buldu.
Best Buddies programını Türkiye'de ilk başlatan lise olan Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerinden aynı zamanda Best Buddies Kabataş Başkanı İlke Candar, 2012 yılının en iyi BUDDY hikâyesi birincilik ödülünü Kabataşlılar Derneği eski Başkanı Sn. Nabi Cücük'ten aldı.
İkinciliği Kabataş Erkek Lisesi öğrencisi Berk Uysal'da ödülünü Eyüboğlu Eğitim Kurumları Best Buddies Lise Danışmanı Sn. Gaye Önol takdim etti.
Üçüncülüğü alan Vatandaşlık programı gönüllüsü Dilay Abo ödülünü Tomurcuk Vakfı yöneticisi Sn. Sernur Karagöz’den aldı.
Gecenin en renkli ödülleri ise engelli BUDDY’lere verilen ödüllerdi. 1. olan Zeynep Karagöz’ün ödülünü AYDER Başkanı Ercan Tutal sahnede 2 Best Buddies programına dahil olan Zeynep’e takdim etti.
İkinci olan, İrem Aslan Ödülünü Best Buddies Kabataş Lise Danışmanı Kimya Öğretmeni Sn. Süheyla Öztığ'da, 3. Olan Senem Tatlıtürk ise Dost Yaşam Vakfı Yöneticisi Sn. Erdal Özkan’da ödüllerini aldılar.
50’ye yakın BUDDY çiftin katıldığı geceye Yıldız Teknik Üniversitesi, Kabataş Erkek Lisesi, Eyüboplu Koleji, Dost Yaşam vakfı, Tomurcuk Vakfı, İZEV, Down Café ve AYDER’den buddyler katıldı.
Gecede Best Buddies Tomurcuk Vakfı Buddy Direktörü Gözde Güven ve Best Buddies IZEV Buddy Direktörü Tan Aytiz’de kürsüye çıkarak birer konuşma yaptılar. Okul programlarındaki gönüllüler adına Best Buddies Kabataş Başkanı İlke Candar’da kürsüye gelerek program ve işleyişleri hakkında öğrencilerin sesi oldu.  

 

       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...