KABATAŞLILAR DERNEĞİ’NİN MART AYI “DOSTLAR KAHVESİ”
1962 MEZUNLARIMIZIN EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI


Her ay bir mezuniyet döneminin ev sahipliğnde yapılmaya başlanan Kabataşlılar Derneği’nin geleneksel “Dostlar Kahvesi” adlı açık büfe etkinliğinin Mart ayı sponsoru 1962 mezunları ağabeylerimizdi.
1962 yılı mezunu ağabeylerimizin büyük bir çoğunlukla katıldıkları etkinlik, aynı zamanda rekor bir katılımcı sayısına da ulaşarak gün boyunca adeta bir şölen gibi geçti.
Aralarında iş bölümü yapan ağabeylerimizden Derneğimiz kurucu başkanı Erdal Dumanlı ve dönem arkadaşları, sabah erken saatlerde okul kantinimizin mutfağına gelerek büfeye konulacak yiyeceklerin hazırlanışına hem yardım ettiler hem de hazırlıkları izlediler. Bu arada çekilen mutfak fotoğrafları ile bu anı ölümsüzleştirdiler.
Saat 11.00’e geldiğinde açık büfenin önüne dizilen Kabataşlıların sırası yemekhanenin dışına kadar taşmıştı. Son kişi tabağını alıp sıra bittiğinde ise tam bir saat geçmiş, saat 12.00’yi bulmuştu.
Her dönem ve yaştaki mezunlarımızı bir araya getiren Dostlar Kahvesi’ne Kabataşlılar eşleri, çocukları hatta bebekleri ile katılmışlardı.
Kahvaltının açılışında büfenin arkasına geçerek tabaklarını dolduracaklara yardımcı olmaya çalışan 62 mezunları adına Erdal Dumanlı ağabeyimiz bir “Hoş geldiniz” konuşması yaptı ve arkadaşlarını tanıttıktan sonra bu sene mezuniyetlerinin 50. Yılını kutladıklarını söyleyerek Kabataşlıları 6 Mayıs’ta yapılacak olan Anı Plaket Töreni’ne davet etti.
Mart ayı Dostlar Kahvesi’ne okulumuzda halen çalışan ve emekli olan öğretmenlerimizden de katılımcılar oldu. Okul müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz de kahvaltıya katılarak 1962 mezunu ağabeylerimiz ile sohbet etti.
Kahvaltı sonrası havanın güzel olması sebebiyle kantinin önüne çıktık. Yapılan bir törenle Dostlar Kahvesi’ne sponsor olan 1962 mezunu ağabeylerimize günün özelliğini yansıtan birer teşekkür madalyonu vererek teşekkürlerimizi sunduk.
Aileleri ile birlikte kantin önünde bizlerle birlikte olarak güne adlarını yazdıran 1962 mezunu ağabeylerimiz Cevat Er, Emin Zorlu, İsmet Kalyoncu, Akın Çiftok, Mehmet Küçükdoğu, Murat Bilgen, Halil Başoğlu, Turhan Şener, Fikret Akıncı, Turan Sarı, Gökhan Özber, Vahit Erdem, Rıfat Diker, Necdet Saruhan, Cihat Gökdoğan, Dursun Ali Can, Hilmi Mahmutoğlu, Alikan Sezgin, Halil Taştaban, Erdoğan Büyükkarhan, Abdülkadir Kayısı, Erdem Kınayyiğit, Teoman Süer, Kutlay Kaplan, Nural Denker, Ahmet Gündoğdu, Nafiz Gürbüz ve Erdal Dumanlı’ya Kabataşlılar olarak tekrar teşekkür ederek 6 Mayıs’taki Plaket Töreni’nde onlarla beraber olmayı diliyoruz.
Dostlar Kahvesi sonrasında arzu edenler yeni başlayacak olan Fotoğrafçılık Kulübü’nün temel bilgiler kursuna katılırken, önümüzdeki ay yapılacak olan 1956 yılı mezunlarımızın Nisan Ayı Dostlar Kahvesi’ne katılabilmek dileği ile evlerimizin yolunu tuttuk.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...