KABATAŞLILAR DERNEĞİ GELENEKSEL “KIŞ YEMEĞİ”,
1987 MEZUNLARIMIZIN “ANI PLAKET TÖRENİ”
VE “CUMHUR IŞIN HOCAMIZA SAYGI GECESİ” YAPILDI

31 Mart 2012 Cumartesi gecesi, Kabataşlılar Derneği’nin “Geleneksel Kış Yemeği”, 1987 Mezunlarımızın “25. Yıl Anı Plaket Töreni” ve geçen yıl emekli olan “Cumhur Işın Hocamıza Saygı Gecesi” olarak 3 ayrı kutlamayı birlikte yaşadık. Anılarımızı tazeledik, zaman zaman hüzünlendik, zaman zaman da kahkahalar atarak eğlendik, eğlendirdik.
Derneğimiz Sosyal Komitesi’nin hazırlıkları öğlen saatlerinden itibaren başlamıştı. Hamdi Saver Salonu ile fuayesini adeta bir gelin gibi süslemişler, gün boyunca heyecanları hiç dinmemişti. Akşam da 2003 ve 2007 mezunlarımızın çoğunlukta olduğu Sosyal Komitemizin kızları ve erkekleri en şık şekilde giyinmiş olarak saat 19.00’dan itibaren gelen misafirleri karşılamaya başladılar.
Tabii 25 yıldır birbirlerini görmemiş sınıf arkadaşlarının buluşmaları, bazen de isimlerini unutanların yakalarında yazılı isimlere bakarak birbirlerine sarılmaları görülmeye değerdi.
Fuaye’deki “Hoş geldin” kokteyli yemek öncesi hem hasret gidermek hem de kaynaşmak için birebirdi. Saat 20.00’yi bulduğunda, salon kapıları açıldığında herkes kaynaşmıştı bile… Hemen sınıfların adlarının yer aldığı masalara oturuldu. 1987’lilerin dışında iki protokol, bir dernek yönetim kurulu, bir de dernek üyeleri ve mezunları masası bulunmaktaydı.
Protokol masalarının birinde Okul Müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz ve eşi, Kabataşlı Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Sn. Uğur Fora ve eşi, Cumhur Işın hocamız ve eşi, Kabataş Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Naci Karaağaç, derneğimizin eski başkanı Sn. Nabi Cücük, Ahmet Aytekin hocamız, dernek üyemiz Cevat Ongun ve Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. H. Anıl Cansızoğlu ve eşi yer almışlardı. Diğer protokol masasında ise Sn. Hale Güner hocamız, Sn. Mine Deniz hocamız, Mezunlar Derneği Başkanı Sn. Ümit Pınaroba ve eşi, Okul Aile Birliği Başkanı Sn. Gülümser Okumuş yer aldılar.
Gecenin sunumunu yine 1987 3 Fen C mezunu ünlü radyocu Ayhan Gencer (Hopdedik Ayhan) yaptı. 2005 mezunumuz Efecan Karagöz ise gitarı eşliğinde yaptığı canlı müzik ile hepimizi coşturdu. Efecan, 1987 mezunlarımızı kutlarken kendini “1987 mezunu ağabeylerim, ben sizin mezun olduğunuz sene doğan 2005 mezunu Efecan.” diye tanıtınca hoş bir rastlantı yaşandı.
Hopdedik Ayhan önce masaları tek tek dolaşarak 1987 mezunlarının aralarından seçtiği sınıf temsilcileri ile sohbetler etti. Aradan geçen 25 senede kimi bankacı, kimi doktor kimi de reklamcı olmuştu. Bunlardan biri de ikizi ile aynı sınıfta okuyarak mezun olmuş Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’ydu. Yine bir başka sınıf temsilcisi, yurt dışında olduğu için katılamayan eski okul müdürümüz Sn. Korel Haksun’dan selam getirdiğini söyleyerek bizi şaşırttı. Gerçek sonradan ortaya çıktı: Kendisi geçen zaman dilimi içinde Korel Haksun’a damat olmuştu…
Gecenin açılış konuşmasını Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. H.Anıl Cansızoğlu yaptı. Kendisini Okul Müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz ve Kabataş Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Naci Karaağaç takip etti.
Önce Cumhur Işın Hocamızın salonun duvarındaki dev ekrana yansıtılan video gösterisinde verdiği “Ders”i izledik. Hocamız alkışlar arasında teşekkür plaketini Sn. Anıl Cansızoğlu’ndan aldı. Salondaki bütün Kabataşlılar da alkışlayarak ve “Cumhur Hoca” şeklinde tempo tutarak hocamıza teşekkür etti.
Sınıf sınıf çağırılan 1987 mezunlarımız, 25. Mezuniyet Yılı Anı Plaketlerini protokoldeki davetlilerin ellerinden aldılar. Geceye 3 Fen A’dan 14 kişi, 3 Fen B’den 12 kişi, 3 Fen C’den 9 kişi, 3 Fen D’den 8 kişi, 3 Fen E’den 8 kişi, 3 Fen F’den 13 kişi, 3 Fen G’den 2 kişi, 3 Ed.A’dan 3 kişi olmak üzere toplam 69 “87’li’ katılarak anı plaketi sahibi oldular.
Gece Efecan Karagöz’ün canlı müziği, Dj Fatih’in özel müzikleri eşliğinde, danslar, göbek havaları, masalardan gelen kahkahalar arasında hatırlanan anılar ile devam etti.
Saatler ilerleyince 40. Yıl Anı Plaket Töreni’nde bir daha buluşmak dileğiyle vedalaşan 1987 mezunlarımız dernek yöneticilerine de teşekkür ederek ayrılmaya başladılar. Kabataşlılar Derneği Sosyal Komite Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, başarılı geçen bir etkinliğe imza atmış olmanın huzuruyla “Kabataş Hatırası” panosu önünde Cumhur Işın hocamız ile çektirdikleri anı fotoğrafıyla geceyi ölümsüzleştirerek dağıldılar.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...