“NİSAN AYI DOSTLAR KAHVESİ” MEZUNİYETLERİNİN 56. YILINDA
1956’LI KABATAŞLILARIN EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI

Geleneksel Dostlar Kahvesi etkinliğimizi Nisan ayının son Pazar’ı olan 29 Nisan günü 1956 mezunlarımızın ev sahipliğinde yaptık.
Her ay bir mezuniyet döneminin ev sahipliğinde yapılmaya başlanan “Dostlar Kahvesi” ev sahipliğine bu ay mezuniyetlerinin 56 yılı olması sebebiyle 1956 mezunu ağabeylerimiz talip olmuşlardı.
“1956 mezunlarının 56 yılı” sloganı ile hazırlıklara bir ay önceden Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Velioğlu ve Vakıf Başkan Yardımcımız Merih Ergin ağabeylerimizin organizatörlüğünde başladılar. Kendi dönemlerinden yaklaşık 70 arkadaşlarıyla iletişime geçtiler, dile kolay 56 yılın ardından sağlık ve başka illerde yaşamaları sebebiyle katılamayan arkadaşlarına rağmen yaklaşık 30 kişilik bir katılımla hepimize örnek olacak bir kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdiler. Onların bu gösterdikleri örnek çalışmanın ve özverinin tek bir anlamı vardı. İçlerinde taşıdıkları Kabataş Sevgisi.
Biz o gün orada onlardan 56 yıl önceki Kabataş’ı, ülkemizi konuşurken ne kadar güzel değerlere sahip olduğumuzu bir kez daha hatırladık.
Saat 11.00’de Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Anıl Cansızoğlu ve 1956 yılı mezunları adına Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Oktay Velioğlu’nun takdimleriyle kahvaltımız başladı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı organizasyonumuzda Okul müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz ve Vakıf Başkanımız Sn. Naci Karaağaç’ın yanı sıra birçok emekli öğretmenimiz, mezunumuz ve öğrenci kardeşlerimizle hep birlikte olmanın keyfini yaşadık.
Saat 12.00 gibi bahçede artık kahvaltıda ev sahipliği yapan dönemlerin simgesi haline gelen “Dostlar Kahvesi Madalyonlarını” 1956’lı ağabeylerimize okul müdürümüz, vakıf başkanımız ve dernek yönetim kurulu başkanımız tarafından törenle takıldı. Günün anlamına uygun anı fotoğrafları çekildi. 1956 mezunu ağabeylerimizden ünlü ressam Muhsin Kut ağabeyimiz bu organizasyonun anısına bir amblem çalışması da tüm 1956 yılı mezunlarımızla paylaşıldı.
Daha sonra 20 Mayıs’daki uçurtma şenliği için Kabataşlı öğrenci kardeşlerimizin rehberliğinde uçurtma yapımını öğrenmeye yönelik bir workshop çalışması yapıldı.
Kahvaltıya katılımıyla bizleri onurlandıran bir diğer ağabeyimiz de 1941 mezunumuz Selahattin Alaca’ydı. Selahattin Ağabeyimiz yanında oğlu Mehmet Alacayı’da alarak Nisan Ayı Dostlar Kahvesi’nde bizi yalnız bırakmamıştı. Üstelik yanında 1941 yılı 6 Edebiyat B sınıfının toplu mezuniyet resmini getirerek o dönem ki idari kadro ve öğretmenlerimizi anlatarak Kabataş Araştırmaları kulübüne katkı da bulundu.
Bize de Mayıs ayının son Pazar günü yapılacak olan 1992 mezunlarımızın ev sahipliğindeki Dostlar Kahvesi’nde buluşmak üzere ayrılmak düştü.
Bize bu ay ev sahipliği yapan 1956 mezunları Oktay Velioğlu,Merih Ergin, Muhsin Kut, Mehmet Sait Pazarbaşı, Ergun Akyelli, Behzat Güç, Özer Yalçınkaya, Saygun Gürpınar, Mecit Saral, Hikmet Arman, Tuncay Akbaş, Yüksel İnel, Engin Tuğman, Altay Çekirge, Orkun Sözen, Nimetullah Sarıoğlu, Hulusi Tur, Orhan Bahadır, Erhan Kılıçaslan, Oktay Irsıdar ağabeylerimize ve Amerika’dan kutlama mesajı ile katılan Yıldırım Omurtag’a teşekkür ederiz.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...