GELENEKSEL KABATAŞLILAR YÜRÜYÜŞÜMÜZ KARNAVALA DÖNÜŞTÜ

Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirecek olan son sınıf öğrencilerini okuldan uğurladığımız “Geleneksel Kabataşlılar Yürüyüşü”nü bu sene 27 Nisan Cuma günü gerçekleştirdik.
Her yıl okulumuzun tatile girmesine yaklaşık olarak 1 ay kala, ayrılacak olan son sınıf öğrencisi kardeşlerimizin okulda kalan öğrenci kardeşlerine bir nöbet devri şeklinde geçen ve gelenek haline gelen yürüyüş mezunlarımızın da okula gelerek katılımı ile başladı. Çırağan Caddesi boyunca devam eden yürüyüşümüz Beşiktaş Meydanı’ndaki Barbaros Anıtı önünde sona erdi.
Yaklaşık 900 Kabataşlının katıldığı ve yoldan geçenlerin de sevgi gösterileri ile alkışları arasında yapılan yürüyüşte Çırağan Caddesi “Kırmızı - Siyah” sesleriyle inletildi. Son sınıflar ile okulda kalacaklar arasında atışmalar yapıldı, davullar, pankartlar, sis bombaları ve meşaleler arasında ortalık bir karnaval havasına dönmüştü.
Barbaros Anıtı önünde 2012 yılında mezun olan Kabataşlı kardeşlerimizin veda konuşmaları ve okulda kalacak kardeşleriyle vedalaşmaları sırasında gözyaşlarında “Kabataş Sevgisi” vardı.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...