3 HAZİRAN 2012 GÜNÜ YAPILAN “GELENEKSEL PİLAV GÜNܔMÜZ
ÇOK RENKLİ VE HAREKETLİ GEÇTİ
 

Bu seneki Geleneksel Pilav Günümüz her yıl olduğu gibi tam saat 10.00’da başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep beraber ve çok canlı bir şekilde okunması sonrasında Okul Müdürümüz Sn.Ugur Acıkgöz’ün açılış konuşmasını, Vakıf Başkanımız Sn.Naci Karaağaç ve Dernek Başkanımız Sn.Hasan Anıl Cansızoğlu ile Okul Aile Birliği Başkanımız Sn.Gülser Okumuş’un da günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları takip etti.. Konuşmaların ardından okul müdürümüz katkılarından dolayı Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve Sarıyer Belediye Başkanı ve okulumuz mezunu Sn.Şükrü Genç ile Vâkıfımız ve Derneğimize de okulumuza katkılarından dolayı birer teşekkür plaketi verdiler.
Bu sırada Anadolu yakası ile Dolmabahçe ve Beşiktaş’tan her yıl olduğu gibi pilava katılmak için özel bir tekne ile okulumuza çıkartma yapanları yine sis bombaları ve hava-i fişekler arasında karşıladık.
Sıra okulumuzdan 60 yıl önce mezun olmuş ağabeylerimizin 60. Yıl Anı Plaket Töreni’ne gelince, hepimizin gözleri yaşardı. 60 yıl önce bu adeta bir eğitim çınarı olan okulumuzdan mezun olan ağabeylerimiz geçmiş yıllara meydan okurcasına sanki okula geldiklerinin ilk gününü yaşadıkları bir heyecanla plaketlerini aldılar.
Ardından günün bizler için en önemli açılışını yaptık. 1957 mezunu Demokrasi Şehidimiz Ahmet Taner Kışlalı’nın aziz hatırasını ileriki kuşaklara taşıyacak büstünün açılışını aileyi temsilen katılan Necip Kışlalı ve Hınçal Uluç ile 1954 mezunumuz Adalet Eski Bakanı Hikmet Sami Türk’ün de katıldığı bir protokol ile yaptık..
Okulumuz mezunu ve Karikatürcüler Derneği yöneticilerinden Akdağ Saydut ağabeyimiz de beraberinde gelen karikatürcü arkadaşları ile Pilava katılanlardan arzu edenlere çizdiği karikatürleri karşılında alınan bağışlar ile derneğimiz burs komisyonuna da katkıda bulundu. Yine her yıl olduğu gibi tulumba tatlısını karşılayan 1988 mezunlarımız da tulumba için topladıkları paradan artan ile burs komisyonumuza önemli bir katkıda bulundular. 1991-92-93-94 mezunlarımız da bu sene ilk defa yapılan 25 metre uzunluğundaki dev bayrakların sponsoru olmuşlardı.
Her yıl olduğu gibi yine ellerinde Kabataş Bayrakları ile “Kırmızı-Siyah” üçlemeleri çeken katılımcılar hem okulu dolaştılar, hem de yine okulumuz önündeki Çırağan Caddesinin yolunu keserek gösterilerde bulundular. Bu senenin önceki yıllardan farkı ise dolaştırdıkları dev “Kabataş Bir Gelenektir” yazılı bayrağın 25 metre uzunluğunda olmasıydı.
Sıra Geleneksel Pilav Günü ikramımız olan Etli Pilav, Tulumba Tatlısı ve Ayrana gelmişti. Aynı saatlerde gönül bağımız olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Başkanı Fikret Orman’ın da pilavımıza katılması ile güzel günümüz daha da anlam kazandı.
Saat 13.00 gibi bu sene ilk defa gerçekleştirilen Pİ-LOVE partisine Feriye Lokantası bahçesindeki çimlerin üzerinde başlandı. 14.00’de Yeni Türkü grubunun sahne almasıyla eğlence doruğa çıktı. Saat 17.00 gibi tüm Pilav Günümüz seneye tekrar yeni sürprizlerle bir araya gelmek dilekleri ile sona erdi.  

 

Pilav Öncesi Hazırlıklar

Protokol

Ahmet Taner Kışlalı Büstü Açılışı

       

Teknenin Gelişi

Yürüyüşler

Pilavdan Genel Görünüm

       

Konser

Sponsorlar

       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...