MAYIS AYI DOSTLAR KAHVESİ‘NDE AHMET HOCA’NIN ÇEKTİRDİĞİ
“ÜÇLEMELER” İLE 92 MEZUNLARI OKUL GÜNLERİNE DÖNDÜ

Kabataş Erkek Lisesi mezunlarının dönem ev sahipliği yaparak sponsor oldukları Dostlar Kahvesi’nde, Mayıs ayında görevi 1992 mezunlarımız üstlenmişlerdi. Geçen aylarda olduğu gibi bu ay da Dostlar Kahvesi’ni de neşeli bir aile ortamı içinde yaptık.
Aralarında Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. H. Anıl Cansızoğlu’nun da bulunduğu 1992 mezunlarımız 27 Mayıs Pazar sabahı erken saatlerden itibaren eşleri ve çocuklarıyla birlikte okula gelmişler ve aralarında yaptıkları iş bölümü ile hemen açık büfede yer alacak yiyecek tepsilerini hazırlamaya başlamışlardı. Peynirler, simitler, poğaça ve pideler, yumurtalar, sıcak olarak hazırlanacakların hazırlıkları çok kısa hatta rekor denilecek bir sürede bitirilmiş, sıra büfenin açılış saati olan 11.00’i beklemeye gelmişti.
Her ay katılanların yaş ve mezuniyet dönemlerine göre Dostlar Kahvesi’nde çoğunlukla yer alanların durumuna göre o ayın Dostlar Kahvesi ayrı bir özellik taşıyordu. Mesela bazı kahvaltılarda eski mezunlar, bir diğerinde genç mezunlar, bazen ise okulda okuyan ve hafta sonu evci çıkamayan kardeşlerimiz çoğunluğu oluşturmaktaydılar. Mayıs ayı Dostlar Kahvesi’nde ise katılanlar eşleri ve çocukları ile gelerek çoğunluğu ailelerin oluşturduğu bir kahvaltı haline getirmişlerdi. Böylece “Kabataş Ailesi” dediğimiz büyük ailemiz gerçekleşmiş, kahvaltı boyunca her yer cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle dolmuştu.
Havanın güzel olması sebebiyle kahvaltı tabaklarını alanlar hemen kendilerini deniz kenarına atarak sıcak ve güneşli günden faydalandılar. Sıra her kahvaltıda olduğu gibi ev sahipliği yapan döneme verilecek anı madalyonu törenine gelmişti.
Okul Müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz, dernek üyemiz emekli öğretmenimiz Sn. Ahmet Aytekin Hocamız ve derneğimiz eski başkanı Sn. Nabi Cücük 92 mezunlarına teşekkür madalyonlarını taktılar. Her seferinde madalyon takan kişi olan Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Hasan Anıl Cansızoğlu ise bu sefer madalyon alan kişi olarak madalyonunu müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz’den aldı. Daha sonra “Ahmet Hoca Bize Üçlü Çektir” sloganıyla coşan 1992 mezunlarımız hep birlikte hocamızın çektirdiği üçlemeler ile okulu inlettiler. Sıra aileler ile çekilen toplu anı fotoğraflarına gelmişti.
1992 mezunlarımız ve kahvaltıya katılan tüm Kabataşlılar gün sonunda dağılırken hem bir arada olmaktan sevinçli hem de okulda geçirdikleri birkaç saatte eski günlerin heyecanını yaşamaktan mutluydular.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...