“YAZ YEMEĞİ” VE 1972’LİLERİN “40. MEZUNİYET YILI TÖRENİ”NDE
KABATAŞ'A HİZMET VEREN KURUMLARIN YÖNETİCİLERİ
TEK SES VE TEK YÜREKTİLER

Her yıl yaz ayları başında yaptığımız Kabataşlılar Derneği Geleneksel Yaz Yemeği ve mezuniyetlerinin 40 yılını dolduranlara Anı Plaket Töreni’ni bu sene de 20 Haziran 2012 Çarşamba akşamı Feriye Lokantası’nda yapıldı.
Bu yıl mezuniyetlerinin 40. yılını kutlayan 1972 mezunlarımızın Anı Plaketi almak ve dönem arkadaşları ile birlikte olabilmek için katıldıkları yaz yemeğinde ayrıca başka dönemlerden de boğaz kıyısında güzel bir gece geçirmek isteyen Kabataş mezunları da bizimle birlikte oldular.
Akşamın erken saatlerinden itibaren eşleri veya çocukları ile birlikte gelen 1972 mezunları girişte davetiyelerini aldıktan sonra bahçedeki “Hoş Geldin” kokteyline katıldılar ve hemen dönem arkadaşlarını aramaya başladılar. Aradan geçen 40 yıl çoğunun görüntüsünü değiştirmiş olsa da göğüslerine takılan adları ve sınıflarının yazıldığı kokartlar kısa sürede birbirlerini bularak hasretlerini gidermelerine imkan verdi.
Ayrıca gecenin protokol davetlileri olarak okul müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz ve eşi, Mezunlar Derneği Başkanı Sn. Ümit Pınaroba ve eşi, Kabataşlı Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Sn. Uğur Fora, Okul Aile Birliği Başkanı Sn. Gülümser Okumuş, Kabataş Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Naci Karaağaç, Kabataşlılar Derneği eski başkanları Sn. İlhan Orhun, Sn. Nabi Cücük ve eşi, Sn. Taner Kıral ve eşi, ile Sn. Nusret Selen bizimle birlikte oldular.
Pilav günümüzde Akdağ Saydut ile birlikte karikatür çizerek burs fonumuza yardımda bulunan karikatürist arkadaşları da yemeğe davetli olarak katılmışlardı.
Sunuculuğunu ilk kız mezunlarımızdan Pelin Üstünses’in yaptığı yemekte ilk konuşmayı yapan Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu misafirlere “Hoş geldiniz” dedi.
Cansızoğlu konuşmasının sonunda derneğimizin bugüne gelmesinde büyük rolü olan eski başkanlarımız Naci Karaağaç, Nusret Selen, Taner Kıral, İlhan Orhun, Nabi Cücük’ü sahneye tek tek davet ederek kendilerine teşekkür etti. Bütün misafirler bu birlik ve beraberlik karşısında duygulandılar.
Daha ileriki saatlerde de sahneye çıkan İlhan Orhun Kabataş’a hizmet veren bütün sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerini sahneye davet etti. Okulumuzun başarısı için hep birlikte hizmet veren bu dernek, vakıf, aile birliği yöneticilerinden yemekte bulunan 29’u birlikte bir anı fotoğrafı çektirdiler.
Yemeğin canlı müziği 2005 mezunumuz Efecan Karagöz tarafından yapıldı. Bize tanınmış yerli ve yabancı şarkıları güzel sesi ile yorumlayan Efecan’ı zevkle dinledik. Ayıca gecelerimizin vazgeçilmez Dj’yi Fatih Yüksel de gece boyunca bize sevilen parçaları dinletti.
Akdağ Saydut ve arkadaşları kısa bir süre de sahnede çoşarak dans gösterileri yaptılar. Plaket törenine sıra geldiğinde sınıflar olarak sahneye çağrılan 1972’liler plaketlerini protokol davetlilerinin elinden alarak bu anlarını çekilen fotoğraflar ile ölümsüzleştirdiler.
Saatler 23’ü geçtiğinde vedalaşmalar başladı. 40 sene sonra birbirlerini bulabilen 1972’liler 50. Mezuniyet törenlerinde yeniden bir araya gelebilmek temennisi ile birbirlerine veda ettiler.
Geride Kabataşlılar Derneği yöneticilerine de bu güzel gece sonunda edilen teşekkürlerden duyulan mutluluk ve süslemeler için asılan bayrakları toplamak kalmıştı.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...