BU SENE 1800 KİŞİNİN KATILDIĞI İFTARIMIZI
SARIYER DERBENTLİLER İLE BİRLİKTE YAPTIK (resim dolu)

9 Ağustos 2012 Perşembe akşamı Sarıyer’in Derbent semti sakinleri ile birlikte yaptık, 1800 kişinin katıldığı gecede hem biz Kabataşlılar, hem de katkıda bulunduğumuz Derbentliler mutlu olduk.
Kabataşlılar Derneği yönetim kurulu üyeleri son toplantılarında yeni bir sosyal etkinlik projesi için karar almışlardı: Şimdiye kadar her ramazan bir iftar yemeği yapılır, ve sadece Kabataşlılar ile dostları bir araya gelerek bir restoran’da iftar yemeği yerlerdi. Bu sene kendi kendimizin doyacağı sadece Kabataşlıları ilgilendiren bir iftar yerine İstanbul’un sosyal açıdan olanağı az bir semtinde verilecek olan iftara katkıda bulunarak semt sakinleri ile birlikte yenilecek iftar ile birlikte katılımcıların hepsi de mutlu olacaklardı.
Sosyal Komitenin hemen okulumuz mezunu Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e ettikleri müracaat en doğru kararı vermemize de yardımcı oldu. Sarıyer’in en ihtiyaç sahibi semtlerinden biri olan Derbent’te 9 Ağustos Perşembe akşamı verilecek iftar yemeğine Kabataşlılar katkıda bulunabileceklerdi. Hemen duyurular İletişim Komitesi tarafından yapıldı ve biz de Kabataşlılar Derneği başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Kabataş Eğitim Vakfı başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Okul Aile Birliği başkanı ve üyeleri ile Mezunlar Derneği başkanı ile üyeleri olarak Okul müdürümüz ile birlikte Sarıyer Derbent Hatemoğlu İlköğretim okulu bahçesindeki iftar yemeğinde hep birlikteydik.
1200 kişilik bir katılım tahmin edilmesine, iftar saati geldiğinde 1800 kişiye ulaşan katılımcı sayısına rağmen organizasyonun ev sahibi Sarıyer Belediyesi herkese yer bularak masalara oturtabilmişti. İftarda ayrıca davetli olan basın mensupları ile yakında bulunan İzzet Baysal huzurevi sakinleri de bizimleydiler.
İftarın verildiği bahçeye asılan “Bu akşamki iftar Kabataşlılar Derneği’nin katkıları ile verilmektedir.” pankartının dışında yaptığı açılış konuşmasında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de İftarda Kabataşlıların katkısının yer aldığını ifade ettikten sonra bizler için övünç olacak şekilde “Ben de Kabataşlıyım!” diyerek bizleri gururlandırdı.
Yapılan toplu yemek duası ve yenilen iftar yemeği sonrasında herkes hem birbirlerine hem de Derbentlilere veda etti. İçimiz huzur dolu şekilde bu yerden ayrıldık. Çünkü her sene lüks bir lokantada yapılan iftarda kendi karnımızı doyurmak yerine bu sene ihtiyaç sahibi bir semtte verilen iftara hem katkıda bulunmuş, hem de birlikte mutlu bir iftar geçirmiş olduk.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...