YENİ SEZONUN İLK “DOSTLAR KAHVESİ”Nİ
1982 MEZUNLARININ EV SAHİPLİĞİNDE YAPTIK

Kabataşlılar Derneği’nin 10 seneden beri her ayın son Pazar günü yapmakta olduğu ”Dostlar Kahvesi” adlı açık büfe kahvaltısını 3 aylık bir yaz tatili sonrasında 30 Eylül 2012 Pazar günü yaptık.
Geçtiğimiz eğitim yılından beri her ay ev sahipliğini bir mezuniyet döneminin üstlendiği, Kabataşlılar ile ailelerine açık olan “Dostlar Kahvesi”ni bu ay 1982 mezunlarımız üstlenmişlerdi.
Dernek eski başkanlarımızdan ve her ikisi de 1982 mezunu olan Taner Kıral, Nabi Cücük ve Mahmut Bülent Uguz Balaban'ın organize ettikleri Eylül ayı “Dostlar Kahvesi” ne bu ay en büyük katılım okulumuzdan yeni mezun olan 2012 mezunu kardeşlerimiz tarafından olmuştu. Yine okumakta olan öğrenci kardeşlerimiz de kahvaltıya katıldılar hatta sabahın erken saatlerinden itibaren mutfakta hazırlanmakta olan yiyecek tepsilerinin hazırlanmasında da yardımcı oldular.
Dernek yönetim kurulu üyemiz Ali Polat yönetimindeki bisikletli Kabataş grubu da kahvaltı sırasında buluştu ve vapurla Adalara giderek bisiklet turu yapmak üzere yola çıktılar.
Havanın çok güzel olması sebebiyle büfeden kahvaltı tabaklarını alanlar hemen okul bahçesine, sahile kaçtılar. Öğleden sonra geç saatlere kadar sohbetler edildi, çaylar, kahveler içildi. Ailelerinin yanında gelen en genç Kabataşlılar yani bebekler de bu huzurlu ve temiz havada bol bol uyudular.
Kefal balığının çok bol olduğunu gören ve hazırlıklı gelenler ise hemen ekmek içlerini taktıkları oltalarını denize atarak kısa sürede kovalar dolusu balık tutma zevkini yaşadılar.
Bu keyifli günün sonunda herkes mutlu bir şekilde vedalaşarak Ekim ayındaki Dostlar Kahvesi’nde buluşma üzere ayrıldı.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...