3. UÇURTMA ŞENLİĞİ’NDE YİNE SARIYER DEMİRCİKÖY’DEYDİK
YENİ TÜRKÜ GRUBU’NUN KONSERİNİ ZEVKLE İZLEDİK

“Çinliler uçurtması yüksekten uçanın bahtının da yüce olduğuna inanırlardı. Uçurtma uçurmak özgürlük, rüzgâra merhaba demek ve yaşadığımızı hissetmektir. Sizleri bu duygularımızı paylaşmak üzere şenliğimize bekliyoruz.” şeklinde yazılı davetiye ile bütün Kabataşlılar, Kabataş dostları ve aileleri Kabataş Erkek Lisesi’nin bu yıl 3.sü yapılan Uçurtma Şenliği’ne davet edilmişti.
Geçen iki senede Mayıs ayı içinde yapılan ama hava şartları müsait olmadığı ve ay içindeki etkinliklerin yoğunluğu nedeniyle ertelenen bu yılki Uçurtma Şenliği’ni 23 Eylül 2012 Pazar günü yine Sarıyer Demirciköy’de yaptık.
Kabataş Erkek Lisesi mezunu Sarıyer Belediye Başkanı Sn. Şükrü Genç’in ev sahipliğinde Kabataşlılar Derneği, Kabataş Eğitim Vakfı, Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla yapılan Uçurtma Şenliği’ne bu sene öğrenci kardeşlerimiz, öğretmenlerimiz ve mezunlarımızın dışında Sarıyerli vatandaşlar da katılarak eğlendiler.
Okul Müdürümüz Sn. Uğur Açıkgöz’ün yaptığı açılış konuşmasında bu sene yeni başlayan eğitim sistemine alışılmasının getireceği zorluklar arasında sezon başında yapılan böyle bir şenlikle birkaç saat de olsa eğlenceli zamanlar geçirileceği için mutluluğunu belirtti.
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ile Beşiktaş Kaymakamımızın da katılarak yaptıkları konuşmalar sonrasında gerçekleşen uçurtma şenliğinde rengârenk uçurtmaların mavi gökyüzünü boyadığı güzel havada halat çekme ve yumurta taşıma gibi oyunlar da oynandı. Hep birlikte halayların çekildiği bu güzel gün okulumuz müzik grupları ATM ve Yetmişlik ile Yeni Türkü Grubu’nun büyük ilgi gören konserleri ile sona erdi.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...