ATAMIZIN MİRAS BIRAKTIĞI CUMHURİYETİMİZİN 89. YILINI CUMHURİYET BALOSUNDA HEYECAN İÇİNDE KUTLADIK

Her sene olduğu gibi bu sene de 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramımız’ı kutlamak için Feriye Lokantası’nda, Cumhuriyet Balosu’ndaydık. Atamız’ın ve tüm cumhuriyet şehitlerimizin bizlere miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’nin 89. Yılını kutlamanın heyecanı içerisindeydik.
Yıllar geçtikçe bu balolar, kutlamalar daha da anlam kazanıyor, bizim onları unutmadığımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğimizin göstergesi haline geliyor. Bu nedenle her sene 29 Ekim’de aynı heyecanla buluşuyor, aynı coşkuyla cumhuriyeti kutluyoruz.
Cumhuriyet balolarımızdaki geleneklerimizden biri de 15 yıl önce mezun olan Kabataşlılara “15.Yıl Mezuniyet Plaketleri” onurlandırmaktır. Bu sene 1997 yılı mezunları ile birlikte olacaktık.
Sabahın erken saatlerinde hazırlıklar başladı. Oturma düzeni planlandı, sandalye ve masalar giydirildi, ses sistemi kuruldu. Saatin 19.00 olmasıyla Kabataşlılar, eşleri, dostları ve çocuklarıyla gelmeye başladılar. Yemek öncesi kokteyl her sene olduğu gibi yine deniz kenarındaydı. Bu sayede boğazda yapılan görsel şovu belki de izlenebilecek en güzel yerden izledik. Favorimiz ise şüphesiz ay-yıldız şeklinde ışığa dönüşen havai fişeklerdi.
Yemeğe geçildiğinde salon tamamen dolmuştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Anıl Cansızoğlu hoş geldiniz konuşmasıyla geceyi açtı.
Bu gecemizde tüm Kabataş Kurumlarının temsilcileri ile birlikte idik. KELEV Başkanımız Sn.Naci Karaağaç ve Eşine, KEL Okul Müdür Vekilimiz Sn.Samet Dindar ve Eşine, KEL Okul Aile Birliği Başkanı Gülser Okumuş'a, KEL Mezun ve Mensuplar Derneği Başkanı Ümit Pınaroba ve Eşine, Kabataşlı Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Uğur Fora'ya, Emekli Okul Müdürlerimiz Uğur Açıkgöz, Korel Haksun ve Eşlerine, Emekli Öğretmenlerimiz Oktay Tuncer, Cumhur Işın ve Eşlerine, Kabataşlilar Derneği'nin Geçmiş Tüm Başkanları Erdal Dumanlı, Nusret Selen, Taner Kıral, İlhan Orhun, Nabi Cücük ve Eşlerine teşekkürü bir borç bilirim.
Okulumuzdan 2005 yılı mezunumuz Efecan Karagöz ‘ün güzel dinletisinin ardından sıra 1997 mezunlarımızın plaketleri almalarına gelmişti. 1997 yılı mezunları adına Eser Altunhan kısa bir konuşma yaptı. 1997 yılı mezunu 64 kardeslerimize "15.Yıl Mezuniyet Plaketlerini" bir törenle takdim ettik.
Kabataşlı büyüklerinin ve öğretmenlerinin ellerinden plaket alan mezunlarımızın gurur ve mutluluğu gözlerinden okunabiliyordu. Plaket töreninin ardından hareketli müziklerle eğlenceli dakikalar yaşandı. Gecenin ilerleye dakikalarında ise hep birlikte söylediğimiz Onuncu Yıl Marşı ile Cumhuriyete bağlılığımızı hep birlikte haykırdık.
Bir Cumhuriyet Balosu’nu daha geride bırakırken Atalarımızın bize mirasını layıkıyla kutlamanın gururunu taşıyorduk. Ayrılırken birbirimize seneye Cumhuriyetimizin 90.Yılını daha yüksek bir coşkuyla kutlamak için aynı yerde buluşma sözü verdik...  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...