VEFATININ 74. YILINDA KABATAŞLILAR DERNEĞİ OLARAK KATILDIĞIMIZ TÖRENLERDE ATAMIZI SEVGİ VE ŞÜKRANLA ANDIK
 

Kabataşlılar Derneği olarak, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 74. yıldönümü olan 10 Kasım 2012 günü olarak saat 09’u 05 geçe 4 ayrı yerde yapılan törenlere katılarak onu sevgi, saygı ve şükranla andık.
1.Grubumuz: Okulumuzda yapılan anma töreninde ise derneğimizi Sn. Cevat Ongun ve Sn. Özgür Zülfikaroğlu temsil ederek, Atatürk köşesine dernek çelengimiz koydular. Hep birlikte saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı sonrasında Hamdi Saver salonunda öğrenci kardeşlerimizin hazırladığı anma törenine katıldılar. Beşiktaş İlçe törenine katılanların da gelmesi ile başlayan törende şiirler okundu, tiyatro Kulübü Atamızın sanata yakınlığı ile ilgili gösterisi sonrasında Atamızın sevdiği şarkıları dinledik. Bu törende vâkıfımız adına Sn. Nusret Selen ile onursal başkanımız Sn. Cahit Kocaömer ve Okul Aile Birliği başkanı Sn. Gülsen Okumuş da bizimle birlikte oldular.
2.Grubumuz: Beşiktaş İlçesi’nin Beşiktaş meydanındaki Atatürk anıtında yapılan anma töreninde görev aldı. Beşiktaş ilçesinde yapılan resmi törene katılan tek lise derneği “Kabataşlılar Derneği “ oldu. Derneğimiz adına törene katılan Sn. Yıldız ve Hüseyin Akarsu çifti ile Ahmet Aytekin hocamız Atatürk Anıtına çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundular. Aynı törende okulumuz da aramıza çok kısa bir süre önce katılan Müdür Başyardımcımız ve Müdür Vekilimiz Sn. Abdulsamet Dindar ve Vakfımız adına da Vakıf Başkan Yardımcımız Sn. Merih Ergin Vakfımızı temsil ettiler.
3.Grubumuz: Kabataşlılar Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri ve mensuplarımız ile Emekli Müdürlerimiz ve öğretmenlerimizden oluşan bir otobüs Kabataşlı da 10 Kasım sabahı Anıtkabir’deydiler. Resmi tören sonrası halka açıldığında Anıtkabir’e giren ilk giren sivil toplum kuruluşları arasında yer aldık. Atamızın mozolesini giderek manevi huzurunda sevgi ve saygımızı sundular.
4. Grubumuz :Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ali Polat ve arkadaşları da 10 Kasım sabahı Selanik’te Atamızın doğduğu evin bahçesinde yapılan törene katılarak Derneğimizi temsil ettiler.. Ali Polat Atamızın tamirde olan evi açılamadığı için anı defterine yazamadığı mesajımızı Kabataşlılar Derneği adına yetkililere teslim etti. Kabataşlılar Derneği Mesajımız aşağıdaki gibidir:

"Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

Gözlerimizden gönüllerimize göçünüzün 74.Yılında hayata gözlerinizi açtığınız bu evde olmayı kendimize görev saydık. İnancımız dualarımızın her yerden rabbimizin katına ulaşmasına imkan verir ama bizler Karanlığı Ezenlerin Lisesi/Kabataş Erkek Lisesi mezunları olarak karanlıklar içinden aydınlığa yarattığınız Türkiye Cumhuriyetinin “uygar bir devlet, medeni bir toplum” olması için yılmadan çalışacağımızı huzurunuzda bir kez daha yinelemek için buradayız. Her zaman ve her daim yolunuzda ilerleyeceğimizden şüpheniz olmasın. Mekânınız cennet, kabriniz nurla dolsun.

Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu "
 

 

10 Kasım Anıtkabir Töreni

10 Kasım Beşiktaş Töreni

10 Kasım Okul Töreni

       

10 Kasım Selanik Töreni

       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...