104 YILDA BİNLERCE MEZUNUMUZU YETİŞTİREN ÖĞRETMENLERİMİZE
24 KASIM “ÖĞRETMELER GÜNܒNDE” SAYGI VE SEVGİLERİMİZİ SUNDUK

Bu sene Öğretmenler Günü’nün Cumartesi gününe rastlamış olması onlarla beraberliğimiz ve kutlamalarımızın da 3 güne yayılmasına sebep oldu. Binlerce mezunumuzu yetiştiren öğretmenlerimizin üzerimizdeki kutsal emeklerine duyduğumuz şükranlarımızı bu 3 gün boyunca paylaşmaya çalıştık.
İlk tören 22 Kasım Perşembe günü öğleden sonra Okul Aile Birliğimizin verdiği kokteyl oldu. Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Gülser Okumuş’un verdiği davette Vakıf ve Derneğimizin Yöneticileri de Öğretmenlerimiz ile beraber oldular. Bu kutlamada Okul Aile Birliği günün anısına öğretmenlerimize birer anı paketi sundu.
İkinci gün 23 Kasım Cuma günü sabahı Kabataşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hasan Anıl Cansızoğlu ile Yönetim Kurulu üyesi Sn. Oktay Velioğlu, Dernek Üyelerimiz Sn. Nejat Gözen ve Sn. Cevat Ongun birlikte Okul Müdürlüğüne vekâlet eden Müdür başyardımcısı Sn. Abdülsamet Dindar’ı ziyaret ederek tebrik ettik. Odasına ziyarete gelmiş olan eski müdürlerimiz Sn. Korel Haksun ve Uğur Açıkgöz ile Vakıf Onursal Başkanımız Sn. Cahit Kocaömer ağabeyimizi de kutladık.Daha sonra öğretmenler odasına geçerek halen görevde olan öğretmenlerimiz ile onları ziyarete gelmiş olan emekli öğretmenlerimizi de bu mutlu günlerinde yanlız bırakmadık.
Tüm öğretmenlerimize onlara duyduğumuz şükranın ve yolumuzun simgesi olarak üzerinde Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi ve imzası bulunan Anıtkabir Müzesi’nce özel yaptırılan Kahve Fincan Takımı hediye ettik.
Hamdi Saver salonumuzdaki resmi tören saat 11.00 de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlamasıyla başladı. Program şiir, koro, tiyatro kulübü gösterileri ile okul korosunun konseri ile devam etti. Tören sonrası çalışan ve emekli bütün öğretmenlerimiz ile okulumuz yemekhanesinde geleneksel yemeğimizi yedik.
Üçüncü gün, kutlamalarında Kabataş Eğitim Vakfı öğretmenlerimize Feriye Lokantası’nda bir akşam yemeği verdi. Aileleri ile katılan öğretmenlerimiz eğlenceli bir gece geçirdiler.
Biz de Kabataşlılar Derneği olarak ebediyete intikal etmiş başta Cumhuriyetimizin Banisi Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimize Allahtan rahmet diler, bütün emekli ve çalışan öğretmenlerimize şükran ve saygılarımızı sunarız.  

 

       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...