ŞUBAT AYI “DOSTLAR KAHVESİ” NİN EV SAHİBİ 1970 MEZUNLARIMIZ OLDU

Şubat ayı “Dostlar Kahvesi”nin ev sahipliğini yapan dönem 1970 mezunlarımız oldu.
Her ay bir dönemin ev sahipliğini üstlendiği “Dostlar Kahvesi”ni bu ay 24 Şubat Pazar günü yine okulumuz yemekhanesinde çok güzel ve sıcak bir hava içinde yaptık.
Her dönemin bir organizatörü olduğu gibi 1970 mezunlarımız içinde de İsmail Özsürücü ağabeyimiz kahvaltının organizatörlüğünü üstlenmişti. Bir gün önceden sipariş edilen bütün yiyecekler Pazar sabahı saat 09.00 da okul kantinimiz önüne yanaşan arabalardan çoğunlukla sıcak sıcak fırından yeni çıktıkları gibi mutfağa indirilmişlerdi.
Siparişler konusunda çok tıtız davranan ağabeylerimiz mesela simitleri Tophane Boğazkesen’in meşhur simit fırınından getirmişlerdi. Bazıları yanlarında getirdikleri önlükleri de önlerine takan 1970 mezunu ağabeylerimiz yaptıkları işbölümü ile getirilen simit, poğaça, pideleri ve peynirleri hemen keserek kısa zamanda tepsilere yerleştirerek açık büfeye taşıdılar.
Ve saat 11.00 de yapılan “Hoş geldiniz, afiyet olsun” temennisi ile büfe önünde sıraya giren katılımcılar tabaklarını doldurmaya başladılar. Yemeklerini yiyenler kısa sürede dışarıdaki havanın güneşli ve sıcak olması sebebiyle hemen bahçeye çıkarak deniz kenarına taşıdıkları masalara yerleştiler. Özellikle 1970 mezunlarımızın eşleri bir araya gelerek içtikleri kahvelerle günün keyfini çıkartırken, ağabeylerimiz de günün anısına kendilerine verilen teşekkür madalyalarını takarak okul günlerindeki anıları içinde güzel saatler geçirdiler.
Bize bu güzel günü yaşatan 1970 mezunu ağabeylerimiz, Yahya Ağacık, Yılmaz Bardak, Sefa Biryaz, Kadir Bozkurter, O. Zeki Bursalıoğlu, Ergun Celep, Hüseyin Firuzkuhi, Uğur Göksel, Muzaffer Gülten, V. Erol Güçbilmez, M, Ferruh Özgüç, M. İsmail Özsürücü, Hayrettin Şulen, Osman Uçar, M. Haldun Ünsal, Cihat Taşköy, Veysel Yıldız, Hüseyin Yuluğ, Eski Dernek Başkanlarımız M. Naci Karaağaç ve İlhan Orhun’a teşekkürü bir borç biliriz.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...