GELENEKSEL “KIŞ YEMEĞİMİZDE “1988 MEZUNLARININ 25. MEZUNİYET YILI PLAKET TÖRENİ” VE “OKTAY TUNCER HOCAMIZA SAYGI GECEMİZİ” YAPTIK
 

Kabataşlılar Derneği'nin her yıl Mart ayının son haftası içinde organize ettiği “Kış Yemeği”'nde bu senenin ev sahipleri okulumuza katkıları birçok döneme örnek olan 1988 yılı mezunlarıydı.
1988 mezunları 25.Yıl Mezuniyet sevinçlerini gündüz saatinden başlayarak gün boyu eğlenerek kutladılar. İlk organizasyonları Sn. Aykut Kaşıkçı’nın da organize ettiği saat 13.00 sıralarında okuldan ayrılıp 18.00’de okula geldikleri "Boğaz Turu" ile başladı.
Saat 18.00’e gelirken marşlar eşliğinde korno okulumuz sahiline yanaşan tekneden inenler 100. Yıl Anıtımız önünde anı fotoğrafı çektirerek, Kaptan Pilot Sn. Somer Aksoy’un organizasyonu ve Sn. Ali Polat’ın patlattıkları hava-i fişek gösterileri arasında fuayedeki “Hoş geldin Kokteyli”ne katıldılar.
Saatler 19:00 gösterdiğinde 1988 yılı mezunu olan Dernek Yönetim Kurulu üyelerimiz Sn. Ali Polat ve Sn. Bektaş Düşmez’ın çalışmaları ile gecede 110'u "25.Yıl Mezuniyet Plaketleri’ne" kavuşmak için bekleyen 88'liler olmak üzere yaklaşık 170 kişi Hamdi Saver Salonu'nu doldurmuşlardı.
Gecenin Protokol davetlileri okulumuz mezunu Sarıyer Belediye Başkanı Sn. Şükrü Genç, KEL Vakıf Onursal Başkanımız Sn. Cahit Kocaömer, yine KEL Vakıf Başkanımız Sn. Naci Karaağaç, Eski okul müdürlerimiz Sn. Korel Haksun, Sn. Ugur Açıkgöz ve eşi, Okul Aile Birliği Başkanı Sn.Gülümser Okumuş, Kabataşlılar Derneği’nin eski dönem başkanlarımız Sn. İlhan Orhun ve Sn. Nabi Cücük, KEL Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cevat Ongun ile adına saygı etkinliğinde bulunacağımız hocamız Sn. Oktay Tuncer ve emekli öğretmenlerimiz Sn. Canan Şensöz, Sn. Aliye Ediz, Sn. Ayşe Çolak, Sn. Hale Güner, Sn. Cumhur Işın, Sn. Mine Deniz bizlerle birlikte oldular.
Gece, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve tüm aziz şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş tüm Kabataşlılar için saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını ev sahibi olarak Kabataşlılar Derneği adına Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Anıl Cansızoğlu yaptı. 1988'liler adına Bektaş Düşmez'in "Dönem Konuşması'nın "ardından, 1973 yılı mezunumuz Sarıyer Belediye Başkanımız Sn. Şükrü Genç Kabataşlılık Değerleri üzerine bir konuşma yaptılar.
Yemek sonrası sıra plaket törenine geldi. Sınıf sınıf sahneye davet edilen 88’lilere plaketleri protokol davetlileri ve emekli hocaları tarafından verildi. Gecenin sürpriz konukları ise halen Newyork’ta yaşayan Kabataş'ın emektar insanı 1988 mezunumuz ve Kabataş-USA’nın kurucusu Sn. Ömer Bayrak’ın annesi ve kızlarıydılar. Nitekim kızları plaket töreninde babalarının plaketini yoğun bir alkış ve sevgi arasında aldılar. Tören sırasında Sn.Ali Polat'ın sunumundaki heyecan bu tip etkinliklerin başarılı sunucusu eski dernek başkanımız Sn. Nabi Cücük tarafından sonlandırıldı. Kendisine gecemize bu ekstra katkısı özel teşekkür ederiz.
Ve gecenin finaline yaklaşılırken nefesler tutuldu. Okulumuza 27 yıl Edebiyat Öğretmeni olarak emek vermiş, Kıymetli Öğretmenimiz Sn Oktay Tuncer hocamız Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Anıl Cansızoğlu tarafından sahneye davet edildiğinde tüm salon duygusal anlar yaşadı. Tüm katılımcıların ayakta alkışları arasında sahneye gelen "Oktay Hocamız" bizlere duygu yüklü bir konuşma yaptı. Gece Anısına hocamıza hizmetleri anısına bir "Anı Plaketi" takdim edildi. Plaket takdimi sonrasında derneğimiz "Sosyal Medya Kulübü" tarafından hazırlanan "Bu Ders Bitmez Oktay Tuncer" adlı 12 dk'lık röportajı hep birlikte izledik. Tüm katılımcıların zaman zaman yaşlı gözlerle izlediği röportaj sonrasında salon alkışlarla hocamızın hizmetine olan saygısını kendisiyle paylaştı.
Gecenin sonunda 1988 mezunlarımızdan Sn. Aydın Sarıca gitarıyla yaptığı canlı müzik ile geceyi coşturdu. Gecenin sonunda davetliler birbirleriyle veda ederken fuayedeki “Kabataş Hatırası” köşesinde birer anı fotoğrafı çektirerek 40.Yıl Töreni için sözleştiler.  

 

Kış Yemeği

Motor Gezisi

       
 

Tüm etkinliklere dönmek için tıklayın...