Sayın İlker Başbuğ İle Atatürk’ün Dış Politikasını Söyleştik


Türkiye Cumhuriyeti'nin 26.Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Sayın İlker Başbuğ ile Feriye Hamdi Saver Salonu'nda Atatürk'ün Dış Politikası'nı söyleştik. Yaklaşık 2,5 saat süren söyleşiyi, çok sayıda Kabataşlı ve Kabataş dostu izledi.
Saat 19:00'da başlayan söyleşimiz Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Hasan Anıl Cansızoğlu'nun açılış konuşması ile başladı. Sayın İlker Başbuğ yaklaşık 90 dk Atatürk'ün Dış Politikası konusundaki stratejisinin teori ve pratiklerinden örnekleri bizlerle paylaştı. Çoğu bölümünde interaktif katılımın sağlandığı söyleşide son bölümde moderatörlüğü üstlenen geçmiş dönem başkanlarımızdan Sayın Nusret Selen'in katkısıyla 60 dk'lık bölümde izleyicilerden alınan sorular cevaplandı.
Söyleşinin sonunda Kabataş Erkek Liseliler Derneği adına Başkanımız Hasan Anıl Cansızoğlu, Sayın Başbuğ'a gecemize katılımları anısına bir plaket takdim etti. Sn. Başbuğ’da üzerinde Atatürk'ün resmi ve sözü olan bir şilti derneğimize takdim etti.
Gece Feriye'de yenilen bir teşekkür yemeği ile sona erdi.
Geceye katkılarından dolayı Sn.Nusret Selen ve Sn. Pelin Üstünses'e ile Sosyal Faaliyetler Komitemizin yeni neferi 2015 yılı mezunlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.  

 

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
 

Anasayfa'ya dönmek için tıklayın...